Honor rolls


Scotland County Schools recently released its honor lists:

Laurel Hill

A Honor Roll

Third grade: Madelyn Blackwell, Asher Broucek, Zaya Carpenter, Zaya Carpenter, Zadiah Kelly, Miracle Kirk, Jeremiah Pipkin

Fourth grade: Bianca Conroy, Sydney Edwards Cooper, Jamie Goins, Emily Gorden, Makayla Malpass Lewis, Eli McRae Malpass, Jarrod Pittman Newton, Trinity Simmons, Mikayla Smith, Thomas Taylor, Rodriguez Williams

Fifth grade: Jr. Blackwell, Carson Buie, Cameron Cummings

A/B Honor Roll

Fourth grade: Lileeann Beasley, Natalie Chinn, Samatha Clark, Kristianna Riley Grant, Allegra Guinn, Jaylee Hunt, Kinley Ivey, Braxton Johnson, Cameron Ashlyn Locklear, Peyton Evan Morgan, Summer Gabrielle Norton, Timothy Orvin, Autumn Pittman, Daylin Powell, Ryan Quick, Roxie Ray, Lena’za Rivers, Adrieliz Ivan Santiago, Dakota Seals, Thomas Sessoms, Kali Sikes, Chance Singletary, ToriLynn Stone, Louie Talley, Carmen Torres, Mahayla Turner, Jarvis Gracie Wyand

Fifth grade: Riley Beasley, Scotty Boone, Valeria Carranza-Rueda, Jacob Catanzarite, Faith Chavis, Micah Clark, Christopher Coleman, Mariah Cooper, Lauren Douglas, Brandon Driggers, Cheyenne English, Skyla English, Angelique Evans, Alyssa Ferguson, Caleb Frye, Alex Hatcher, Kayla Hoang, Gabriel Jones, Madison Knight, Violet Leviner, Faith Locklear, Harley Locklear, Logan Locklear, Sierra Locklear, Savannah Lowe, Eli McCoy, Kendall Medlin, Bryce Moody, Zauria Moore, Braylen Norton, Xavier Oxendine, Alaina Parker, Damian Reyes Bernal, Noelle Ryan, Cassie Sessoms, Ayden Sheppard, Braeden Stone, Savanna Tunstall

North Laurinburg Elementary

A Honor Roll

Corey Lewis, Christina Cook

A/B Honor Roll

Justin Chavis, Elvire Christovale, Katrell Jackson, Rondarius Knight, Kahmiyah McBryde, Akira Arrington, Thomas Bethea, JuWan McLaurin, Nichole Ray, Lilliah Sanchez, Tashawn Morrison, Rebecca Kaba, Cameron Davis, Silas Bennett, Kishawn Pate, Jamyia Kirk, Matthew Boyette, Kelly Oxendine, Micah Jones, Aaron Smith, Alexis Chavis

South Scotland Elementary

AB Honor Roll

Third grade: Poppy Bounds, Charles Bridges, Slade Cheek, Levi Collins, Andrew Cook, Chloe Ganus, Tariq Harris, Yafeu Iden, Addison Johnson, Jasmine Locklear, Joshua Manning, Jordan McGirt, Ji’San McPhatter, Ella Miller, Zion Morrison, Mason Oliver, Riley Phillips, Alexis Roddy, Connor Sessoms, Rylee Sessoms, Braylee Skipper, Claire Smith, Luke Sutherland, Zachery Taylor, Jasmine Wilson

Fourth grade: Aubrey Blackwell, Jake Bonds, Amber Chavis, Cameron Cole, Kayanna Connor

Faith Dockery, Kaitlyn Foland, Keegan Godfrey, Jennifer Jones, Brianna Howell, Gabriel Padrick, Blake Patterson, Peyton Smith, Norrah Walters, Grace Ward

Fifth grade: Estavia Bethea, Turner Bounds, Ayden Boyette, Donald Bryant, Jalena Collins, Andrew Godwin, Kerry Hare, Mark Hill, Elliana Jacobs, Andrew Knight, Daisha Locklear, Dalton Locklear, Nicholas McCall, Lizi McDougald, Austin Oliver, Laela Oxendine, Terrell Pate, Christian Picott, Angela Rowson, Timon Sturdivant, Victoria Tyner, Abbi Williams, Trinity Willis

A Honor Roll

Third grade: Annagrace Adkins, Addi Andrews, Christopher Crabtree, Elisha Dockery, Makayla Simmons, Tyler Stocks, Jayden Worth

Fourth grade: Lucas Myers, Emori Maynard, Josie Pfistner

Fifth grade: Chloe Caison, Jacob Darhower, Amyra Dial, Sydnee Dial, Xander Furs, Lauren Infinger, Sara Jenkins, Colten Pfistner, Turner Ann Poole, Londyn Wagner, Laura Wlodarczak

Spring Hill Middle School

A Honor Roll

Sixth grade: Asher Alexander, Carl Gainey, Kyrie Griffin, Ana Huesa, Frank Ladd, LaQuandra McInnis, Danny Oxendine, Hinson Peed, Taylor Waitley, Shekinah Williams, Ivan Zheng

Seventh grade: Nic Chance, Sana Cheema, Bryce Cooper, Aidan Lopez, Miles Murphy, Ravin Patel, Sophie Pinkston, Ava Reeder, Ethan Best, Josiah Brown, Jennings Dean, Nick Eury, Drew Hamilton, Emma Herr, Seok Won Kang, Riley McCallum, Adiyanna McLeod, Jessica Nguyen, Redionysis Re-Dionysis, Eric Smith, Lexi Troublefield, Dasia Williams

Eighth grade: Samantha Bowen, Claire Carter, Meoshi Dargan, Santiago Dubon, McKenna Griffin, Caroline Infinger, Sara Jorgensen, Madeline Litty, Garrett McRae, Nicholas Murphy, Jackson Purcell, Ashlyn Soles, Jenna War, Emily Floyd, Chance Lowery, Messiah McBride, McKenna Sutherland

A/B Honor Roll

Sixth grade: Sammar Goraya, Morgan Overby, Matthew Patterson, Nathan Ray, Shynise Stephens, Asia Adams, Lance Adkins, Wisdom Armstrong, Logan Chavis, Luke Collins, Lauren Coughenour, Dylan Ellis, Edward Fairley, Mekhi Gibson, Kaniyah Graham, Jayden Grant, Jenna Hammonds, Ashton Hammons, Marcos Hatcher, Sailor Hill, Amber Jones, Jakobe Locklear, Jada McClennahan, Ahmiya McLean, N’Diyah McLean, Keyonte McLean, Bryan Miller, Ashlyn Miller, Gregory Nor, Mya Odom, Ryan Orvin, Tiffany Parker, Andre Reaves, Tyana Rogers, Ch’Tauna Rogers, Cayden Scott, Desirae Smith, Ellie Stack, Aiden Stewart, Shamara Thomas, Eric Timmons, Ariel Timmons, Taylor Watson, James Watts, Camden Williams, Za’Marie Williams

Seventh grade: Donovahn Cook, Keshawn McIntyre, Nikki Strickland, Brianna Austin, Grace Brady, Brianna Brigman, Akera Brown, Carleigh Carter, Daniel Caudill, Kaleb Clay, Isaiah Cole, Isaac Cole, Autumn Cook, Darrius Dockery, Halima Ebert, Jaheim Everett, Austin Gause, Chloe Gardner, Rayana Hair, Imani Harrington, Destini Hill, Jania Hodges, Aaliyah Hilliard, D’Averia Johnson, Niquan Jones, Timia Kelly, April Lee, Emma Lewis, Jasmine Locklear, Malia Locklear, Renee Lopez, Cyra Lowery, Catherine Macy, Te’Aja McCoy, Tamia McLean, Chrishaud McLeod, Eric McMillan, Nelson McNeill, Makayla Melvin, Ja’Nyiauh Moore, Anna Osborne, Alex Overly, Ethan Phillipi, Jai Reed, Kaitlyn Schyler, Hailey Scott, Jackson Sellers, Grayson Smith, Christian Stanley, Jordan Stone, Victor Stoneburner, Zane Troublefield, Brady Weeks, Desiree Tyson, Joshua White, Ariah Williams, Alexander Yang

Eighth grade: Kayla Alford, Janiya Breeden, Grace Buffaloe, Davion Campbell, River Cheek, Yusuf Cheema, Haleigh Cooper, Zane Craig, Jadelyn Crifasi, Icess Davis, Kaylah Demming, Jared Dunn, Damarius Fairley, Logan Everett, Abigail Gibson, Seth Hammonds, Andrew Hartwell, John Hunt, Vivian James, Michael Johnson, Zylice Land, Sahale Locklear, Sara Locklear, Hannah Locklear, Stephen Locklear, Harley Luther, Mindy Madden, Madison McCormick, Quron McDonald, Joshualyn Miller, Andrew Oswald, Alexis Patterson, Wilmonte’ Purvis, Joseph Reneau, Susan Roberts, Antria Ross

Bailey Sellers, Jaleen Singletary-Bell, Danasia Smith, Emily Stevens, Noah Stubbs, Asjah Swindell, Mariam Tunau-Spencer

Sycamore Lane Elementary

A Honor Roll

Third grade: Savanna Blades, Zoey Bowman, Ahavia Bridges, Morgan Brown, Aaron Coleman, Tashe Graham, Quanasia Kirk, David Ladd, Makya Barnes Locklear, Timothy Locklear, Addysin McLaurin, Danielle Robinson, Aviona Scott, Natalia Walcott, Ta’myra Watts, Nigeria Wright

Fifth grade: Naomi Goldson, Nicholas Hamilton, Montanna Martinat, Houston McRae, David Reyes, Natalia Rodrigues

A/B Honor Roll

Third grade: Nagy AlGazali, Clayton Allen, Maxwell Anderson, Shaleeah Briggs, Joshua Campbell, Madison Carmicheal, Broady Cole, Tri Duong, Quatavius Everette, Kyra Hammonds, Shiloh Hammonds, Gavin Inman, Angel Jefferson, Zaria Kiney, Jordan Lawson, Austin Locklear, Constance Locklear, Jhi’Quavis Malloy, Kavone Marshall, Michaela McIver, Sheddrick McLean, Austin Miller, Jaquez Moody, Kiara Pipkin, Damijah Purvis, Marchriste Robinson, Angel Scott, Amarii Singletary, Alanna Smiling, Kiajah Smith, Skylar Smith, Kayleigh Squires, Teryn Stanton, Michael Strickland, Reagan Strickland, Dylan Tilson, Lauren Tompkins, Vanessa Tuffino, Eliana Villela, Matthew White

Fourth grade: Jai’quez Caldwell, Rylan Cromartie, Reagan Disharoon, Reagan Disharoon, Chlolee Edge, Chauncei Ellerbee, John Herr, Chrsitopher Lathan, Mateo Marcano, Leia Monroe, Justin Patterson, Triston Quick, Noah Sessoms, Aydin Singletary, Kaleigh Strickland, Elias Villela, Iyana Weathersby, Johnathan Williamson, Ricky Zhang

Fifth grade: Hailey Adams, Shaun Adams, Ethan Brayboy, Isaiah Campbell, Stacey Cardona, Amari Chance, Kiershtiana Daly, Shaniyah Davis, Isaac Dilling, Aaron Douglas, Triston Durden, LaNiya Ellis, Palmer Everett, Ciara Gibson, Tiara Gibson, ZyTierion Glenn, Hannah Goff, Averie Griffin, Kenneth Hine, Sebastian McEntire, Andrew Nor, Colby O’neal, Emma Seales, Nicauri Shelton, Jeremiah Short, Leah Squire, Arreon Terry, Colby Watson, Heavenly Whitehead, Natalie Williams

Wagram Elementary School

A/B Honor Roll

Nick Anderson, Diamond Baldwin, Madisyn Beasley, Aniah Brown, Robert Bullard, Bailey Brink, Hanna Chavis, Maurice Gibson, Nevaeh Glover, Madyson Hammonds, Aidan Horne, Trey Horne, Destiny Ivey, Naimazha Jamir, Jcoby Jones, Mallory Justice, Nasavion Leach, Travis Lesile, Makayla Leviner, Alyssa Locklear, Deniseya Locklear, Maddox Locklear, Madisyn Locklear, Nate Locklear, Danasia Lodge, Jacob Lowery, Kaylynn Lowery, Xiohma Mack, Jamari McDaniel, Jakaie McDonald, Asiah McInnis, Keishana McLaughlin, Angel McLean, Nyzir McLean, Michelle Pate, Isaiah Reyes, Emily Sampson, Will Seals, Raheim Simmons, Archie Smith, Katlyn Smith, Sherrina Smith, Kiya Stephens, Addison Strickland, Kaiden Tew, Christian Tranquilino, Janasia Tyson, Davontay Williams, Sara Willis, Colby Wright, Trinity Wright.

A Honor Roll

Mitchell Davis, Javana Esquibel, Joana Flores, Cameron Gagnon, Akwasia Green, Ja’nella Greene, Breyaen Hasty, Bradley Heider, Diamond Hester, Ai Isebe, Hope Jackson, Mariah Jones, Tomoka Kishita, Megan Lewis, Yuri Nakamura, Tatum Lewis, Janet Lopez-Lopez, Dahlia Lowery, Jacoby McIver, Jazzmyne McQueen, Rebecca Overly, Mykah Quick, Wissam Saleh, Devin Stephens, Kevin Stephens, Luke Strickland, Dylan Tucker, Mikayla Tucker, Ivana Wall, Heather Walters, Ashley Whitfield, Jaeden Williams, Jenny Zhang.

comments powered by Disqus